hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Anadolu Yakası Hurdacı

İstanbul Anadolu Yakası, ülkemizde hurdacılık sektörünün geniş yayılım gösterdiği alanlardan biri olmaktadır. Her türlü hurdanın alım satımının yapıldığı Anadolu Yakası, aynı zamanda hurda eşyalarını değerinde satabilmek için en uygun yerlerden biridir. Bu noktada ülke genelinde Anadolu Yakası hurda fiyatları konusunda belirli kriterler etkili olmaktadır. Hurda fiyatlarını belirleyen kriterler aşağıdaki gibidir;anadolu yakası hurdacı
 • Hurdayı satın alacak olan firma
 • Firmanın hurdaya olan ihtiyacı
 • Hurda eşyanın çalışırken olan değeri
 • Hurdanın geri dönüştürülme imkanı

Yukarıdaki detaylar ve benzer konular hurda fiyatlarında etkili olur. Ancak İstanbul ilinde Anadolu Yakasında yer alan hurda firmaları, diğer şehirlerdekine göre daha yüksek tutarlarda ücret teklif etmektedirler. Hurda satışı yapmak isteyen kişiler hurda materyallerini değerinde satın alan Anadolu Yakası'ndaki hurda firmalarını tercih etmektedir. Bu nedenle, Anadolu Yakası hurdacılık sektöründe önemini bir yere sahip olmaktadır.


Hurdacılık Sektörü ve Hurda Alımı

Hurdacılık sektörü ülkemizde uzun süredir bulunan ve herkese hizmet veren bir sektördür. Bu sektör var olduğu günden itibaren hurda alımı ve satın alınan hurdaların geri dönüştürülmesi ile ilgilenmektedir. Çok sayıda hurda eşya çeşidinin alınmasını ve geri dönüştürülmesini sağlayan hurda firmaları, geçmişte ‘’eskici’’ adı ile hizmet vermiştir. Eskici döneminden bugüne kadar değer kaybetmeyen hurdacılık sektörü, geri dönüştürülebilen hurdaları alıp satmasıyla ülke ekonomisine de can vermektedir. Ülke ekonomisi için can alıcı noktalardan biri olan bu sektör, aynı zamanda çevre kirliliği ve hammadde tasarrufu gibi konularda da büyük oranda fayda sağlamaktadır. Hurdacılık sektöründe birbirinden farklı ürünlerin eski halleri yani, hurda değeri görmüş halleri satın alınmakta ve geri dönüştürülmektedir. Bu ürünlerde bulunan materyaller ise aşağıdaki şekildedir;
 • Demir
 • Alüminyum
 • Plastik
 • Bakır
 • Metal
 • Teneke
 • Elektronik eşya

Yukarıdaki maddelerin ve benzerlerinin bulunduğu eşyalar, hurda firmaları tarafından satın alınmaktadır. İçerisinde bakır, demir maddeleri barındıran ve uzun süre kullanılan bu materyaller, eskidiklerinde hurda firmaları tarafından satın alınır. Anadolu Yakasında da hurdacılık sektörü uzun süredir varlığını sürdürmektedir. Tüm hurda ürünler, Anadolu Yakası hurda firmaları tarafından satın alınmakta ve geri dönüştürülmektedir.

Anadolu Yakası hurda firmalarına ulaşmak için Anadolu Yakası Hurdacı Telefonu yazımıza göz atabilirsiniz.


Hurda Eşyaların Fiyatları

Ülkemizin birçok bölgesinde hurda eşyaların satın alınarak geri dönüşüme gönderilme işlemi gerçekleşir. Hurda firmaları sayesinde, eski materyaller geri dönüştürülerek değer kazanmaktadır. Aynı zamanda, hurda ticareti insanların belirli miktarlarda maddi kazanç sağlamalarına da imkan tanımaktadır. Hurda maddeler ülke genelinde belirli fiyat standartlarına sahip olsa da bu durum bazen değişiklik göstermektedir. Anadolu Yakasında yer alan firmalar, genellikle hurdaları değerinden daha yüksek tutarlar ile satın almaktadır. Anadolu Yakasında bulunan hurda firmalarının hurda eşyalara verdikleri ücret şu şekildedir;
 • Teneke Hurda – KG: 1.75₺ ile 2.5₺
 • İnşaat Yıkım Hurdası – KG: 2.15₺ ile 2.50₺
 • Toplama Hurda – KG: 2.20₺ ile 3₺
 • Hurda Demir – KG: 2.51₺ ile 3₺
 • Hurda Alüminyum – KG: 14₺ ile 20₺
 • Bakır Hurdası – KG: 56₺ ile 61₺

Yukarıdaki miktarlar bazında hurda materyalleri satmak ve karşılığında kazanç sağlamak mümkün olmaktadır. Yukarıdaki maddeleri barındırmayan eşyalar da ihtiyaçlar doğrultusunda hurda firmaları tarafından satın alınabilmektedir. Özellikle Anadolu Yakasındaki hurda firmaları, madde ya da eşya fark etmeksizin her hurdanın geri dönüştürülmesi ve hurda ürünlere sahip olan kişilerin kazanç sağlaması adına çalışmalar yapmaktadır.


Hurda Değeri Nasıl Belirlenir?

İnsanlar hayatlarının farklı alanlarında birçok farklı ürün kullanmaktadır. Otomobiller, elektronik ev aletleri, ev yapımında kullanılan ve içerisinde bakır bulunduran kablolar ve iş yerlerinde kullanılan yardımcı ekipmanlar insan hayatında büyük önem taşımaktadır. Bu materyaller herkes tarafından uzun süre kullanılabilmektedir. Ancak her eşyanın belirli bir ömrü vardır. Bir ürün ne kadar kaliteli olursa olsun belirli bir süre sonra artık kullanılamaz hale gelmektedir. Eşyalar bazı durumlarda yaşanılan kazalar sebebiyle de kullanılamaz hale gelmektedir. Trafik halindeyken kaza yapan ve büyük hasar alan otomobiller, hurda değeri kazanmaktadır. Hurda değeri kazanan tüm ürünler, İstanbul Anadolu Yakası hurda firmaları tarafından değerinde satın alınmaktadır.

Hurda Eşyalar Nasıl Satılır?
Birbirinden farklı sebepler doğrultusunda hurdaya çıkan materyalleri, bir köşede bekletmek ya da çöpe atmak yerine satmak ve bundan kazanç elde edebilmek mümkündür. Bu kazanç da ancak hurda firmaları ile mümkün olabilmektedir. Hurda firmaları, kullanım ömrünü yitirmiş ve yıpranmış eşyaları satın alarak kullanıcılara belirli ücretler teklif eder. Artık kullanılamayan, eskimiş ve işlevini yitirmiş tüm eşyalar hurda değeri görmektedir. Eşyaların içerisinde yer alan maddeler ise hurda değerini ve ödenecek miktar konusunda etkili olur. Hurdaları satmak için tercih edebileceğiniz çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ise şu şekildedir;
 • Mahallelerde ve sokaklarda gezen hurdacı (eskici) araçlarına satmak
 • Hurda firmalarının adreslerine götürerek hurda satmak
 • Hurda firmalarının, hurda eşyaları adresten almasını sağlamak

Yukarıdaki yöntemlerden birini seçerek hurda eşyaları değerinde satabilirsiniz. Anadolu Yakasında yer alan hurda firmaları, yukarıdaki yöntemlerin her birini kullanmaktadır.

Anadolu Yakası Hurda Firmalarıanadolu yakası hurda firmaları
Geri dönüşüme en çok katkı sağlayan firmalar Anadolu Yakası hurda firmaları olmaktadır. Hurda alışverişinin çok olması ve geri dönüşüm sektörünün de yaygın olması, buradaki hurda firmalarının daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Yoğun bir şekilde hizmet veren Anadolu Yakasındaki hurda firmaları, hurdaların değerinde satın alınması ve en hızlı şekilde geri dönüştürülmesini sağlamaktadır. Her hurdanın fiyatı değişiklik gösterse de genel olarak hurda firmaları hurda değerinin üstünde teklif verir. Bu noktada İstanbul Hurdacı aracılığıyla Anadolu Yakası bölgesinde hurdalarınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak, Anadolu Yakası hurda fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yazın!
Ad Soyad*
Yorumunuz*
guvenlik-kodu
..:: Hakkımızdaki Yorumlar ::..
Nevzat Şimşek
bizim hurdaları bu firmaya sattık sağolsunlar değerinin üzerinde fiyat verdiler ve çok kibar ve saygılı karşıladılar burdan kendilerine teşekkür ediyorum. (23.05.2022)

  WHATSAPP
ARA      

istanbul hurdacı
İstanbul Hurdacı
Giderek kirlenen dünyamızı bu süreçten korumanın en önemli yollarından birinin hurda ve atıkların geri dönüşümü olduğuna inanan firmamız, dünyayı daha güzel bir yer haline getirebilmek adına hurdalarınızı toplayarak geri dönüşüme kazandırıyor, bu sayede çevreye ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

 


hurdacıistanbul hurdacı